Fenerbahçe’den 7 taraftara ömür boyu men

UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe deplasmanda 2-0 yenildiği maçın rövanşında İspanyol temsilcisini Kadıköy’de ağırladı. Maçı 1-0 kazanan ancak averaj nedeniyle turu geçemedi. Maçın kırılma noktası ise Fenerbahçe’nin ikinci yarının başında baskıyı kurduğu anda, Fenerbahçe tribünlerinden atılan yabancı maddeler oldu.

YABANCI MADDE F.BAHÇE’NİN ALEYHİNE OLDU

Taraftarların Sevilla’lı oyunculara attığı yabancı maddeler nedeniyle kısa bir süre maç dururken, Fenerbahçe’de İspanyol temsilcisi üzerinde baskıyı da kaybetti. Maç sonrası yabancı madde atan taraftara büyük tepki vardı.

Fenerbahçe yönetimi, Sevilla rövanşında sahaya yabancı madde atan taraftarları tespit etti ve ömür boyu men cezası verdi. İşte Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklama:

“Futbol Takımımızın, 16 Mart 2023 tarihinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde oynadığı UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanş karşılaşmasında meydana gelen tribün olayları hakkında açıklama ve bilgilendirme yapmak istiyoruz. Takımımızın turu geçmek adına sorumlulukla son ana dek mücadele ettiği, tribünlerimizin bu sorumluluğu paylaşarak bir an olsun durmaksızın Takımımıza eşsiz destek verdiği maçta, Fenerbahçemizin baskı ve oyun üstünlüğünü ele geçirdiği dakikalarda sahaya atılan cisimlerle bu birlikteliğe ve mücadeleye bu şekilde zarar verilmesi kabul edilebilir değildir. Kulübümüzün bu konu ile ilgili bizzat tespit ettiği 7 kişinin süresiz olarak stadımıza girişinin yasaklandığını bildiririz.

‘DESTEK OLMA YERİNE ENGEL OLMA’

Ayrıca Fenerbahçe’ye destek olmak yerine engel olma amacı taşıdığı açık olan bu davranışın parçası olanların; tespiti ve 6222 sayılı kanun başta olmak üzere ilgili mevzuat kapsamında cezalandırılmalarına ilişkin emniyet güçleri ve adli merciiler tarafından yürütülen tüm süreçler ve atılan adımların da tarafımızca an be an yakından takip edildiğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

Önümüzdeki dönemde müsabaka ya da eylem ayırt etmeksizin kanun, talimat, tedbirler ve tüm ikazlara rağmen yapılacak eylemlere ilişkin verilecek seyirden yasaklama kararlarına ilave olarak Kulübümüzün maddi olarak uğrayacağı zararların da ilgili şahıslardan tazmini dahil her türlü adımın da gündemimizde olduğunu vurgulamak istiyoruz.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir