Google’dan Windows ve Android Kullanıcılarına Özel Çözüm… Artık çok kolay!

Google, Android’in Windows ile entegrasyonunu geliştirerek Android cihazlar ve Windows PC arasında dosya aktarımını çok daha kolay hale getirdi. Teknoloji devi bir blog yazısında, birbirlerine 4-5 metre mesafede oldukları sürece PC’ler ve Android cihazlar arasında fotoğraf, belge ve dosya göndermeyi mümkün kılan Yakın Paylaşım uygulamasının beta sürümünü kullanıma sunduğunu açıkladı.

AİRDROP ALTERNATİFİ OLARAK GÖRÜLÜYOR

Google, 2020 yılında kullanıcıların Android telefonlar, tabletler ve Chromebook’lar arasında hızlı bir şekilde içerik gönderip almalarını sağlayan Nearby Share’i kullanıma sundu. Şimdi Windows’ta dosya paylaşımını da içerecek şekilde genişletilen beta, 64 bit sürüm Windows 10 ve üzeri kullanıcılar için doğrudan Android web sitesinden indirilebilir.

Bu özelliğin çalışması için kullanıcıların bilgisayarlarının WiFi ve Bluetooth’unu açmaları gerekiyor. Spam mesajları veya dosya gönderimini önlemek için, Nearby Share uygulaması kullanıcıları cihazlarını kimlerin görebileceğini ve dosya gönderebileceğini seçebiliyor.

NASIL KULLANILIR?

Cihaz ekranlarınızın kapalı olması durumunda, her iki cihaz da sahibinin Google hesabında oturum açtığı sürece dosya paylaşımı mümkün olacak.

Bir Android cihazdan bilgisayarınıza dosya paylaşmak için PC’nizde Nearby Share Beta uygulamasının çalışıyor olması gerekiyor, ardından yapmanız gereken tek şey dosyaları uygulamaya sürükleyip bırakmak, göndermek istediğiniz içeriğin üzerinde paylaş seçeneğine dokunmak ve açılır listedeki mevcut cihazlar listesinden PC’nizi seçmek.

Nearby Share beta sürümü ABD’de ve AB hariç dünyanın pek çok ülkesinde indirilebilir durumda.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir