Hedef, 2028 Los Angeles Olimpiyatları

Spor Kulübü Koordinatörü Hakan Çark’ın moderatörlüğünü yaptığı ve kulübün spora olan katkılarının değerlendirildiği toplantıya; Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Demirel, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları yüzücüsü Burcu Dolunay ve Business Network Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen konuk olarak katıldı.

Yaklaşık 200 sporcu velisinin de olduğu toplantıda, 2022-2023 sezonunda yüzme ve artistik yüzme branşlarında elde ettikleri başarılar nedeniyle sporcular ve antrenörlerine plaket verildi. Kulüp Artistik yüzmede Dünya Gençler 7’ncisi oldu. Yüzmede ise Türkiye rekorunu kırdı. Her iki branşta ferdi ve takım halindeki Türkiye şampiyonlukları ve milli formayı giyerek ülkemizi uluslararası yarışmalarda temsil etme başarısı gösteren 33 sporcusuyla kulüp, 2028 Los Angeles olimpiyatlarında başarıyı arttırmayı hedefliyor.

MİLLİ SPORCULAR YETİŞİYOR
Toplantıda konuşma yapan Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, kulübün çok güzel bir aile olmayı başardığını, büyük başarıların tüm yüzme camiasının dikkatini çektiğini vurgulayarak, tüm yüzme camiasının bir aile olmasını dilediğini belirtti.

2009 yılında faaliyet göstermeye başlayan kulüp, Anabilim Okullarının İstanbul Ümraniye, Sancaktepe ve Maltepe kampüslerinde yer alan üç adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve bünyesinde bulundurduğu Milli takım antrenörleriyle birlikte yüzme ve artistik yüzme branşlarında Türkiye Yüzme Federasyonuyla iş birliği içerisinde çalışarak bünyesindeki yüzlerce sporcuyu Milli takımlara yetiştirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x