Şarj istasyonları için dev yatırım kapıda!

Ulaştırma Bakanlığı şu anda, EV şarj cihazlarının, hidrojen yakıt istasyonlarının ve diğer azaltılmış emisyon sistemlerinin kurulmasına yardımcı olmak için şehirlere, ilçelere, bölgesel hükümetlere ve kabilelere fon dağıtacak olan 2,5 milyar dolarlık Şarj ve Yakıt Doldurma Altyapısı İsteğe Bağlı Hibe Programı için başvuruları kabul ediyor.

Programın finansmanının yarısı, park tesisleri, parklar ve okullar gibi “halka açık” yerlerdeki şarj istasyonlarına gidecek. Geri kalanı, uzun mesafeli seyahatlere yardımcı olmak için bu ekipmanı otoyollar boyunca “alternatif yakıt koridorlarına” kuracak. İlk finansman turu, 700 milyon doları kullanılabilir hale getirecek ve geri kalanı programın beş yıllık süresi boyunca gelecek. Yetkililerin en geç 30 Mayıs’a kadar başvurmaları gerekiyor.

Şarj istasyonları için dev yatırım kapıda!

Girişim, Başkan Biden’ın 2030 yılına kadar 500.000 şarj istasyonu inşa etme amaçlı daha geniş kampanyasının bir parçası. Çaba, genel olarak EV’nin benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlasa da, bazı kentsel ve kırsal alanlar gibi yetersiz hizmet alan topluluklara ek bir odaklanma var.

Güçlü bir şarj altyapısı, içten yanmalı motorlu araçlardan başarılı bir şekilde trafikten azaltmak için hayati önem taşıyor. Mevcut istasyonlar bazen kalabalık veya güvenilmez olabiliyor ve araçlar her zaman en yeni EV’lerde bulunan hızlı şarjı desteklemeyebiliyor. Devlet finansmanının bu sorunları çözme garantisi yok, ancak elektrikli bir yolculukta ülke çapında seyahat etme olasılığını artırmaları amaçlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir