Ünlü Oyuncu Hazal Türesan, Kendisini Bankacı Olarak Tanıtan Kişi Tarafından Dolandırıldı!

Ekranların sevilen oyuncusu Hazal Türesan, son zamanlarda sık sık gündeme gelen isimlerden biri. Ünlü isim, geçtiğimiz yıl kendisini bankacı olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldı. Kısa bir zaman sonra dolandırıldığını anlayan oyuncu, şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ekranların sevilen oyuncusu Hazal Türesan, hem özel hayatı hem de rol aldığı dizi ve filmlerle sık sık gündeme geliyor.

En son Show TV’de yayınlanan Baba dizisinde Begüm karakterine hayat veren ve geniş bir hayran kitlesi elde eden oyuncu, geçtiğimiz yıl üzücü bir olay yaşadı.

Ünlü isim, 1 Temmuz 2022 tarihinde kendisini bankacı olarak tanıtan bir kişi tarafından telefonla arandı. Şüpheli, konuşma sırasında vefat eden babasının 100 bin TL sigorta borcu olduğunu söyledi.

Bu konuşmanın ardından Türesan ise bankadan 100 bin TL kredi çekip kendisine verilen hesap numarasına parayı gönderdi. Kısa bir zaman sonra da dolandırıldığını anlayıp suç duyurusunda bulundu.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı soruşturmadan sonra kimliği tespit edilen şahıs Alperen Şentürk hakkında ”Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi bilişim aracı olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçundan dava açıldı.

Bakırköy 10.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya ünlü oyuncu annesi ve avukatlarıyla katılırken, hakkında 4 yıl 10 ay hapis istemiyle dava açılan şüpheli katılmadı.

Oyuncunun annesi Ayşen Türesan ise hakkında yakalama kararı çıkan şahıs için ”Bir bankadan aradığını ve vefat eden eşimin ismini de söyleyerek, sigorta borcu olduğunu belirtti. Eşimin hatırası aklıma geldiği için duygusallaştım ve konuşamayacağımı ifade ederek, telefonu kızıma verdim. Görüşmenin gerisini kızım gerçekleştirdi. Şikayetçiyim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir