‘Esir alınan İsrailli kadın’ gerçeği belli oldu! Bakın kim çıktı

İsrail-Filistin hattında tansiyon yükseldi. Hamas tarafından hedef alınan İsrail’e sabah saatlerinde büyük çaplı bir operasyon başlatıldı. Operasyonun adı ‘Aksa tufanı’ olarak belirtilirken harekatla ilgili bazı görüntüler sosyal medyada geniş yankı buldu.

Yayınlanan bir görüntüde İsrailli bir kadının el-Kassam Tugayları tarafından esir alındığı iddia edildi. Görüntülerde kadının esir alınırken gülümsemesi ve mutlu tavırları tartışma konusu oldu. 

KADIN FİLİSTİNLİ FENOMEN ÇIKTI

Esir alınan kadınla ilgili çok sayıda yorum yapılırken olayın aslı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden yapılan açıklamada görüntülerdeki kadın, İsrailli olmadığı, “Rosey” isimli Filistinli sosyal medya fenomeni olduğu ve çekim yapmak istediği esnada bölgeden uzaklaştırıldığı belirtildi.

DMM’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görüntülerle ilgili, “Hamas güçleri genç bir İsrailli kadını esir aldı” iddiası doğru değildir.

İddiaya konu görüntülerdeki kadın, “Rosey” isimli Filistinli sosyal medya fenomenidir ve çekim yapmak isterken alandan uzaklaştırılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x