Eski Yeşilçam yıldızı çete operasyonunda gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın dün açıkladığı Kafes-18 operasyonunun İstanbul ayağında Nedim Baybaşin ve 7 adamının yakalanmasının hedeflendiği öğrenildi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyon kapsamında Baybaşin ve 5 adamı yakalandı.

42 MİLYONLUK İCRALIK ARSA İHALESİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın açıkladığı operasyonun, Büyükçekmece’de bulunan bir otelin sahibi Osman Göçek ile Özbek uyruklu B.A.’nın silahla yaralandığı olayla ilgili olduğu öğrenildi. İddiaya göre, Osman Göçek, otelinin bitişiğinde 42 milyon lira bedelle icradan satılacak bir arsanın ihalesine girecekti. 1980’lerde Yeşilçam’da prodüktörlük yapan Osman Göçek, arsa için kardeşi Refik Göçek ile anlaşmazlık yaşıyordu.

YEŞİLÇAM YILDIZI

Yeşilçam filmlerinden tanınan Cüneyt Arkın’la “Son Kahramanlar” filminde rol alan, Juguar filminde baş rol oynayan Refik Gökçek, iddiaya göre ağabeyine icradan satılacak arsanın ihalesine girmemesi konusunda baskı yapılıyordu. Osman Gökçek bu teklifi kabul etmedi. İki kardeş arasında tartışma devam ederken Osman Göçek ve Özbek uyruklu çalışanı 2021 yılında oteline gelen şüphelilerce yaralandı.

TEHDİT VE YAĞMA

Organize Polisi, saldırının arkasında Nedim Baybaşin ve adamlarının olduğunu tespit etti. Polisin araştırmalarında Nedim Baybaşin öncülüğünde kurulduğu belirtilen çetenin “Silahla Kasten Yaralama”, “Tehdit ve Yağma” suçlarını işlediği tespit edildi. Refik Göçek’in de azmettirici olduğu sonucuna ulaşıldı.

ALTI ŞÜPHELİ YAKALANDI

Çalışmaların ardından, Nedim Baybaşin ve Refik Göçek’in de aralarında bulunduğu 8 kişinin yakalanması için operasyon düzenlendi. Baksında 6 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet ruhsatsız tabanca, ve 21 mermi ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x