Samsung Galaxy Tab Active 5 için geri sayım başladı

Samsung, yeni dayanıklı tablet modeli Galaxy Tab Active 5’in lansmanına hazırlanıyor. Bu tablet, FCC ve Safety Korea gibi çeşitli otoritelerden zaten sertifikalar almış durumda. Şimdi ise cihaz, TDRA veritabanına ulaşmış görünüyor.

Samsung’un Galaxy Tab Active serisi, özellikle zorlu endüstriyel kullanım için tasarlanmış durumda ve su ve toz direnci (IP68), düşmeye karşı koruma, yükseklik, sıcaklık, titreşim ve nem gibi aşırı koşullara karşı dayanıklılık gibi sağlam özellikler sunuyor. Bu tabletler, inşaat, saha hizmetleri ve sağlık sektörleri gibi alanlarda güvenilirlikleriyle tercih ediliyor.

Galaxy Tab Active 5‘e özel olarak bakacak olursak, cihazın iki modeli olduğu bildiriliyor: Wi-Fi sadece (SM-X300) ve 5G modeli (SM-X306B). 5G modeli, ER26759/23 kayıt numarasıyla TDRA tarafından sertifikalandırılmış.

Samsung Galaxy Tab Active 5 için geri sayım başladı

Daha önce Galaxy Tab Active 3 ve Galaxy Tab Active 4 Pro‘nun piyasaya sürülmesiyle, yeni tabletin adlandırılması konusunda bazı karışıklıklar yaşanmıştı. Ancak TDRA sertifikasyonu, yeni cihazın Galaxy Tab Active 5 olarak adlandırılacağını netleştiriyor. Sertifikanın verildiği tarih 6 Aralık 2023 olarak belirtilmiş ve 5 Aralık 2026’ya kadar geçerli olacak. Daha önce Safety Korea sertifikasyonu, cihazın (SM-X306N) gerçek hayattaki bir resmini de sunmuştu.

Cihazın özelliklerine gelince, bazı ayrıntılar sertifikasyon süreci boyunca açıklanmışken, diğerleri henüz söylenti ve spekülasyonlara dayanıyor. Galaxy Tab Active 5’in, Exynos 1380 yonga setine sahip olması, Android 14 işletim sistemiyle çalışması ve 6GB RAM ile 128GB dahili depolamaya, 64GB’a kadar genişletilebilir hafıza desteğine sahip olması bekleniyor. Ayrıca bir S-Pen destekleyecek ve 4.900mAh batarya ile 15W şarj kapasitesine sahip olacak. Bunun yanı sıra, kullanıcı tarafından değiştirilebilir bir bataryaya sahip olabileceği de tahmin ediliyor.

Geçen yılın modeli olan Galaxy Tab Active 4 Pro, 10.1 inç TFT LCD FHD panel, Snapdragon 778G yonga seti, 13 megapiksel arka kamera, 8 megapiksel ön kamera ve 7.600mAh batarya içermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x