Sen Çok Değerlisin! Sevilmediğini Hissettiğin Bir İlişkide Durmaman İçin 10 Sebep

Bir ilişkide sevilmediğini hissetmek hiç kolay bir durum değil ve ne yapacağın konusunda çıkmaza girebilirsin. İlk önce kendi iyiliğin için artık devam etmenin hiçbir yararı olmayacağını bilmelisin. Eğer devam etmekte ısrarcıysan sana muhtemelen başına gelecekleri söyleyebilirim…

1. Sorunlar üzerine sürekli dalıp gidiyorsan…

Koca bir düşünce okyanusunda boğulurken partnerin sadece seni izlediğini düşünüyorsan belki de çırpınmak yerine bütün düşüncelerini serbest bırakmalısın… İlişkinin üzerine çok fazla düşünmek zaten bir şeylerin bittiğine işaret diyebilirim.

2. Duygusal anlamda kendini çok yorgun hissedebilirsin…

Birinci maddeye ek olarak sürekli bu konu üzerinde düşüneceğin için duygu durumunu kontrol edemeyecek bir hale gelebilirsin. Bu da seni öfkeli birine dönüştürebilir!

3. Sevilmediğin bir ilişkide olmak özgüvenini düşürebilir.

Sevilmediğini hissettiğin bir ilişkide olduğunu hissetmek seni özgüvensiz bir duruma düşürebilir ve aynada baktığın kişiyi hiç beğenmeyebilirsin. Bu durumun seninle alakalı değil, karşındaki kişiyi ilgilendirdiğini hep hatırlamasın!

4. Kendini başkalarıyla karşılaştırırken bulabilirsin…

Böyle bir durumda ruh halin pek de iyi olmayacağı için kendini hep başkalarıyla karşılaştırabilirsin. Öncelikle şunu bilmelisin ki ”dünyanın en güzel kişisi” gibi hissetsen de bazen olmayınca olmuyor. Bırak, seni sevecek insanlarla mutlu ol.

5. Sürekli başkalarının yargılarına maruz kalabilirsin.

Böylesine çıkmaz bir durumda dostlarınla dertleşmen çok normal! Onlar senin iyiliğini istese de söylenilen birçok söz sana kendini çok kötü hissettirebilir ve kendine sürekli bu kadar değersiz hissederken hala neden bu ilişkiyi sürdürdüğüne dair sorular sormana neden olur!

6. Bu ilişkide neden hala durduğunu bir de küçüklüğüne sormak ister misin?

Herkesin çocukluk yıllarına dair aklında kalan belli olaylar ve travmalar vardır. Çocukluk deneyimin senin şu an sahip olduğun öz imajını oluşturur. Belki de sevilmediğini hissettiğin halde hala partnerinin yanında olmanın nedeni çocukluk travmalarınla alakalıdır. Bu konuda bir terapiste gidebilirsin!

7. Cesaretin azalabilir.

Herkesin her konuda olaylara karşı göstereceği direnç farklı olabilir ve senin de içinde bulunduğun bu durumun karakterine nasıl yansıyacağını hiç düşündün mü? Ne kadar güçlü de olsan kendini değersiz hissetmen cesaretini kırabilir…

8. Karşındaki insanı vazgeçilmez yapan sensin!

Böyle olmasını hiç kimse istemezdi ama bu durumda böyle hissetmene sebep olanın partnerin olduğunu kendine hatırlatmalısın. Ondan vazgeçmek istemememin sebebi partnerin değil, sahip olduğun güzel anılar… Her şey tekrar inşa edilebilir.

9. İçinde bulunduğun durumun değişmesini bekleme, hayatına yön veren sen ol.

Bir kere ilişkinde böyle bir hisse kapıldığında artık geri dönülmesi zor bir yola girdiğini söyleyebilirim. Zaten eğer bunu düşündüysen partnerin artık ilk tanıdığın gibi biri değildir ve tekrardan da o kişiye dönüşmesi imkansız… Bunun bilincinde olmak daha erken harekete geçmeni sağlayabilir.

10. Neyi hak ettiğini her zaman kendine hatırlat!

Unutma ki insanlar geçicidir hayatında kalıcı olan kendinsin. Bu yüzden artık gözyaşlarını sil ve bu hayatta neyi hak edip hak etmediğine odaklan! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x